team bed bathtub
0 VİLLA 0-12 arası görüntüleniyor
Aradığınız kriterlere uygun villa bulunamadı!

KALKAN ÜZÜMLÜ KÖYÜ

Kalkan Üzümlü Köyü, bu bölgede  yetişen ve cinsi Margaz olarak bilinen üzümlerinden almıştır. Roma döneminden beri üzüm yetiştiriciliği yapılan köyün Margaz üzümleri Yunanca’da da Margazi olarak geçer. Eski adı da Margaz olan köyün yerleşimi Likyalılara kadar uzanır. Her ne kadar bilinen adı Kaş Kalkan Üzümlü Köyü olarak geçse de, kısa bir süre önce Kaş’ın mahallesi haline gelmiştir.

 
Akdeniz tartışmasız medeniyetlerin doğduğu ve geliştiği ilk yerdir. İklimi, bereketi, coğrafyası ve insanı ile tarih boyunca tüm milletlerin hedefi haline gelmiştir. Dünya tarihine yön veren Likyalılar, Hititler, Lidyalılar, Finikeliler ve hatta Sümerler Akdeniz havzasında ortaya çıkmış ve gelişmiştir. Asya’nın Dünyaya açılan tek kapısı olan Akdeniz’in en güzel kesimi ise Türkiye sınırları içindedir. Güney Akdeniz’in sıcak çöl ikliminin aksine Kuzey Akdeniz her zaman sulak ve bereketli  olmuştur.
 
Yüzyıllar boyunca Rumlar ve Türklerin birlikte yaşayarak üzümcülük yaptığı köyün Rum halkı mübadele ile Rodos ve Meis Adalarına göç etmişlerdir. Ancak uzun yıllar birlikte yaşayan bu halklar yörenin kültürünün zenginleşmesinde ve bölgenin bakir kalmasında en büyük rolü oynamışlardır. Her ne kadar şu an bölge nüfusunun büyük kısmı Türk olsa da, yakınlardaki adalara yerleşen Rum dostlarla ilişkilerini koparmamışlardır.
 
Margaz üzümü yanında sebze meyvecilik için de verimli arazileri olan bölgede ayrıca şifalı bitki olarak anılan çeşitli endemik türler bulunur. Yakınından geçen akarsu ve yer altı suları sayesinde su sıkıntısı olmayan köy ayrıca Likya Yolu üzerinde ve denize yürüme mesafesindedir. Yaşamak ve yerleşmek için ideal yerlerden biri olan Kaş Kalkan Üzümlü
Köyü, son yıllarda sakin ve huzurlu bir hayat isteyenlerin listesine girmeyi başarmıştır. Eğer Antalya ve çevresine bir seyahat planlıyorsanız, rotanıza Üzümlü Köyü’nü de eklemelisiniz. İster tatil ister ziyaret için olsun, mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında bulunan bölge, gerek deniz ve güneşi ile gerekse doğası ve kültürü ile sizde unutulmaz anılar bırakacaktır.
Son yıllarda oldukça popüler  olan villa tatili içinde inanılmaz villalar mevcuttur.Üzümlü, Kalkan merkeze sadece 10 dakika gibi kısacık bir zaman diliminde olduğu için tatilinizi burada doğa ile iç içe yaparken merkeze ulaşmanız da bir okadar kolay. Kendinizi kendi evinizde hissedeceğiniz,lüks konforlu villalar dan yaşam tarzınıza göre istediğiniz villayı tercih edebilirsiniz.

Üzümlü Köyü’ne Nasıl Gidilir?

Çevrede yer alan pek çok tatil beldesi gibi, Üzümlü Köyü’ne de kent merkezlerinden otobüs ve dolmuşlarla gitmek mümkün. Kalkan’a 10 dakika gibi kısa bir mesafede bulunması nedeniyle taksi kullanarak bile kolayca gidebilirsiniz. Özel aracınızla gitmek istiyorsanız, sadece Fethiye – Antalya yolunu takip etmeniz ve yol ayrımından Üzümlü Köyü’ne sapmanız yeterli olacaktır

Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz