Faralya Köyü, Kabak Koyu ya da Kelebekler Vadisi'ne gitmek isteyenlerin buluşma noktasıdır. Likya Yolu'nu yürümek isteyenler, yoga eğitimleriyle ilgilenen ve dolayısıyla civardaki butik otellerde veya villalarda tatil yapanlar, kamp yapmaktan hoşlananlar,villa kiralamayı tercih edenler ve daha pek çok kişi Faralya'dan mutlaka geçiyor.

Villa tatili alternatifleri için: Faralya Köy  

Kabak veya Kelebekler vadisinde deniz tatili de yapmak isteyenler  oraya kadar gitmişken o muhteşem iki denizde de yüzmeden dönmek büyük bir hata olur.Faralya Köyü'nde birbirinden güzel konaklama noktaları mevcut.. Pansiyon ve oteller tamamen butik bir anlayışla ve doğayı korumayı  prensipleri haline getirerek hizmet verdikleri için daha "özel" bir konaklama yaşanabiliyor. Özellikle Faralya,Kirme gibi bu yerlerde villa kirala tatili son derece harika ve  çok fazla tercih sebebi.Ama herkesin konfor anlayışı birbirinden muhakkak ki farklı.

Faralya Köyü'nden Kabak ve Kelebek'e Ulaşım

Kabak Koyu ve Kelebekler Vadisi'ne zaten arabayla ulaşım olmadığı için, konaklama mecburen Faralya'da oluyor. Buradan dolmuşla Kabak'a ulaşım sağlanıyor, oradan da Kelebekler'e ve diğer koylara tekne turu gibi seçenekler mevcut. Fethiye'nin Babadağı'nın eteklerinde kurulu olan bu köy, Ölüdeniz'e çok yakın. Bu nedenle de Fethiye civarında bulunan pek çok kişi, özellikle de sakin bir tatil geçirmek isteyenler, bir şekilde yolunu Faralya ve Kirme de buluyor.