team bed bathtub
0 VİLLA 0-12 arası görüntüleniyor
Aradığınız kriterlere uygun villa bulunamadı!

Kalkan Nerede?

Rehberimize en temel soru ile başlayabiliriz. Kalkan, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı bir beldedir. Antalya’nın batısında yer alan Kalkan’ın tam karşısında Yunanistan’ın Meis Adası yer almaktadır. Fethiye ile Antalya arasında yer alan Kalkan,

  • Kaş’a 27 km,
  • Fethiye’ye 80 km,
  • Antalya’ya 210 km
  • Muğla’ya 190 km

mesafede yer almaktadır. Meis adasından gelen tüccarların kurduğuna inanılan Kalkan beldesi, uzun yıllar boyunca ulaşım zorluğu sebebiyle bakir kalmış, bu sebeple doğal güzellikleri ile ön plana çıkmıştır.

Kalkan’da Ulaşım, Kalkan’a nasıl gidilir?

Son dönemde popülerliği giderek artan tatil noktası Kalkan’a ulaşım seçenekleri çok fazla! Toplu taşıma, özel araç, taksi veya havaalanı transfer yaparak Kalkan’a ulaşmak mümkün ve de çok kolay. Kalkan’a Kaş’tan kalkan otobüs veya minibüslerle ulaşabilirsin. Uçak ile geliyorsan Dalaman yada Antalya havalimanından Kaş’a Kalkan otobüsler, alan transfer yada taksi ile önce Kaş’a gelip daha sonra Kaş’tan Kalkan’a geçebilirsin.

Özel aracınız ile ulaşmak isterseniz Kalkan,

  • İstanbul‘a 840 km-9,5 saat
  • Ankara‘ya 660 km-8 saat
  • İzmir’e ise 410 km uzaklıkta yer alıyor.
  •  

KALKAN'DA GEZİLECEK YERLER

Xanthos ve Letoon Antik Kentleri: Kalkan’da Likya Birliği’nden izler taşıyan Xanthos Antik Kenti, 1988’de UNESCO Dünya Miras Listesi’ne adını yazdırmıştır. Mezarları ve bir çok tarihi parçası günümüze kadar ulaşan Xanthos lahitlerinin geçmişi ise milattan önce 7.yüzyıla kadar dayanıyor.  Letoon Antik Kenti ise Yunan mitolojisinde yer alan bir çok tanrı ve tanrıçanın tapınaklarına-manastırlarına ev sahipliği yaparken, Xanthos Antik Kentine komşu konumda bulunuyor. Antik kentlere giriş yapmak için 2018 yılı itibariyle 10 TL ödemeniz gerekmekte!

Yaz ve kış aylarında açılış-kapanış saatleri değiştiği için şu adrese bakmanızda yarar var: https://www.muze.gov.tr/tr/muzeler/xanthos-orenyeri

Patara Antik Kenti: Likya’nın başkenti olan Patara Antik Kenti, Noel Baba olarak bilinen Aziz Nikola’nın yaşadığı yer olarakta biliniyor. Patara plajı ise dünya çapında bir üne sahip. Sebebi ise kum tepeleri ve Caretta Carettaları! Patara Antik Kenti’ne giriş ücreti 2018 yılı itibariyle 15 TL. Müzekart sahibi olanlar ise ücretsiz şekilde ziyaret edebilir.

Antik kentin güncel açılış-kapanış saatleri için: https://www.muze.gov.tr/tr/muzeler/patara-orenyeri

Pirha Antik Kenti: Antik Likya’ya bağlı büyük bir kent olan Pirha, kaya mezarları, lahitler ve müzelere kazandırdığı antik kadın heykelleri ile biliniyor. Pirha Antik Kenti’de ücretli bir ören yeri. Müzekartınızla ya da hazırlıklı gitmenizde fayda var.

Mavi Mağara: Zaman zaman foklarada ev sahipliği yapan Mavi Mağaraya ulaşım sadece Kalkan’dan kalkan teknelerle sağlanıyor. Mağaranın jeolojik yapısı sebebiyle, güneş ışınlarının vurmasıyla Mavi Mağara saklı güzelliğini ortaya çıkarıyor.

Güvercinlik Deniz Mağarası: Adını içinde bulunan güvercinlerden alan Güvercinlik Deniz Mağarası’na sadece yüzerek ulaşılıyor! Macerayı seviyorum, deniz mağaraları benim işim diyorsan mutlaka ziyaret etmen gereken yerler listene alabilirsin!

İnbaş Mağarası: Ulaşım seçenekleri diğer mağaralardan çok da farklı olmayan İnbaş Mağarasına, Kalkan’dan kalkan teknelerle ulaştıktan sonra masmavi sulara kendinizi bırakın. Keşfetme arzusunu içinizde hissedin!

Kaputaş Plajı: Dünyanın en ünlü plajları listesine giren Türkiye’nin ve Kalkan’ın mavi incisi Kaputaş Plajı! Güzel şeylere ulaşması zordur sözünü yaşatan, upuzun bitmek bilmeyen merdivenleri ile denize kavuşmanızı sabırsızlaştıran Kaputaş, o kadar emeğe değecek bir plaj kesinlikle! Mavinin binbir tonunu barındıran Kaputaş plajına giriş ücretsiz ancak şemsiye ve şezlong için 5’er tl ödemeniz gerekecek.

Patara Plajı: Patara Antik Kenti’nin ev sahipliği yaptığı plaj Caretta Caretta ve kum tepeleriyle ünlü. Yeşilçam’dan bir çok filminde çekildiği Patara Plajı, masmavi denizi, kum tepeleri, antik kenti ile bir plajdan fazlasını sunuyor! 2018 itibariyle Patara Antik Kenti’ne giriş 15 tl ancak müzekartın varsa ücretsiz girebilirsin!

Fırnaz Koyu: Yeşilköy’e yakın olan Fırnaz Koyu, mavinin en güzel tonları ile denize girebilme şansı veriyor. Turlarla ya da teknenizle gelebildiğiniz Fırnaz Koyu’nun plajında çamur banyosu bile yapabilirsiniz!

Kalkan Halk Plajı: Kum yerine çakıllı bir plaja sahip olan Kalkan Halk Plajı’na ücretsiz girebilirsiniz! Kalkan’ın serin sularında sakinleyip, kitabınızla birlikte şezlongunuzda güneşlenerek güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

KALKANDA KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Kalkan'da otel ,pansiyon,apart dışında son günlerin en popüler konaklama tesisi olarak özel villa kiralama seçenekleri mevcuttur.Kendi bütçenize,kendi yaşam tarzınıza göre bölgenin arzu ettiğiniz semtinden kiralama yapabilirsiniz

Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz