team bed bathtub
3 VİLLA 0-12 arası görüntüleniyor
Villa Galip Junior Fethiye / Çalış

Villa Galip Junior

  • 7 Kişi
  • 4 Yatak
  • 3 Banyo
HAFTALIK FİYAT ARALIĞI ₺4.500 - ₺15.000
Villa Galip Süperior Fethiye / Çalış

Villa Galip Süperior

  • 7 Kişi
  • 4 Yatak
  • 3 Banyo
HAFTALIK FİYAT ARALIĞI ₺4.500 - ₺15.000
Villa Galip Deluxe Fethiye / Çalış

Villa Galip Deluxe

  • 7 Kişi
  • 4 Yatak
  • 3 Banyo
HAFTALIK FİYAT ARALIĞI ₺4.500 - ₺15.000
 

ÇALIŞ PLAJI

Çalış plajı olarak da bilinen Koca Çalış, Fethiye'nin batı girişinde yer almaktadır. Çalış, Dalaman havaalanına 45 km, Fethiye merkezine 7 km ve Ölüdeniz plajına 25 km uzaklıktaki Fethiye'nin en popüler turistik bölgelerinden biridir. Çalış 4 km uzunluğundaki kumsalıyla her yıl bir önceki yıldan daha fazla ziyaretçi ağırlar.

Plaj tarafında bulunan uzun yürüyüş kordonu güzel restoranlar, publar, barlar ve otellerle doludur. Küçük mağazalarla dolu ara caddeleride yaz gecelerinde renklenir.

Çalış plajı gün batımını izlemek için en iyi yer olarak bilinir. Güneşin adalar üzerinden batışını ve renklerini izlemek muhteşem bir görsel oluşturur. Temmuz ve Ağustos aylarındaki ortalama sıcaklık 32 derece civarındadır fakat 40 derecelere kadar çıktığı görülür. Kış aylarında hava daha soğuk olur, ancak ortalama sıcaklık 10-15 derece cıvarında seyreder.

Çalış plajının kendine ait bir atmosferi vardır. Fethiye merkezine giden düzenli minibüslerin yanında, Fethiye'ye farklı bir yolla ve keyifle ulaşmanızı sağlayan küçük bir motorlu tekne olan su taksileride vardır. Çalış plajının sonunda "Kuş cenneti" olarak adlandırılan farklı kuş türlerinin yaşadığı küçük bir doğal park bulunmaktadır. Çalış plajındaki en önemli şeylerden biride dev ve dost deniz kaplumbağaları Carretta Carretta'lardır. Çalış plajı bu kaplumbağaların yuvalama plajlarından biridir. Her yıl Çalış plajına gelirler ve yumurtalarını kumlara bırakırlar. Zaman zaman bu yumurtadan çıkan yavruları ve ailelerini plajda görme şansınız olabilir.

Çalış aynı zamanda rüzgar sörfüyle de bilinir. Sıcak yaz günlerinde ve gecelerinde serinletecek güzel bir esintisi vardır. Bu esinti, bölgeyi popüler rüzgar sörfü ve kiting yerlerinden biri haline getirmiştir. Plajın sonuna doğru rüzgar sörfü ve kiting yapmak için bir okul ve cafe mevcuttur.

Çalış plajında gece hayatı Fethiye kadar kalabalıktır. Fethiye'ye gitmek yerine, geceyi Çalış plajında geçirmeyi tercih ederler çoktur. Çok sayıda bar, pub ve birkaç gece kulübü vardır. Çoğunlukla popüler müzikler çalan barlara ve kulüplere 5 dakikalık yürüyüş yaptıktan sonra ulaşabilirsiniz. Sahil boyunca çok güzel rock müzik dinleyebileceğiniz cafe barlar da mevcuttur.

Çalış her şeyin yanı sıra, Fethiye'nin en büyük konaklama yeridir. Bölge tatil kompleksleri, oteller, özel villalar ve tatil için kiralık mülklerle doludur. Kısa süreli villa ve tatil evi kiralama konusunda popüler bir bölgedir.

Çalış Plajı'ndaki konaklamanız sırasında, günlerinizi daha eğlenceli hale getirmek için birkaç tura ve geziye katılmak isteyebilirsiniz. Turlar ve geziler, günlük aktiviteler, Çalış Plajında yapılacak şeyler için sitemizden çevrimiçi rezervasyon sistemi ile rezerasyon yapabilirsiniz. Fırsatlarımızı kontrol edin, turlarınızı ve gezilerinizi şimdi rezerve edin, tatilinizi daha eğlenceli ve ilginç hale getirin.

Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz