team bed bathtub
0 VİLLA 0-12 arası görüntüleniyor
Aradığınız kriterlere uygun villa bulunamadı!

TURİZMİN BAŞKENTİ ANTALYA

Antalya’da Deniz Demek Phasalis Demek

Antalya’nın denizini severiz. İlk kez girene çok ılık ve tuzlu gelse de bizim için ülkemizin en güzel denizi. Şehrin en ünlü plajı olan Konyaaltı Plajı ise yıllar boyunca abone olduğumuz plaj. Birkaç adımda boy veren deniz biraz tehlikeli olsa da temizliği ve sakinliği ile kısa süreli yüzme için ideal. Ama gün boyu sürecek deniz keyfi için vazgeçilmez adresimiz Antalya’ya 55km, Kemer’e ise 16 km uzaklıkta yer alan Phaselis Antik Kenti. Burası M.Ö 7. Yüzyılda Rodoslular tarafından kurulmuş bir kent. Antik kent olarak gezilmesi gereken yerlerin başında yer alan Phaselis’in denizi ise tek kelimeyle muhteşem. Özellikle orta liman adeta doğa içinde ufak bir havuz. Denizi sığ, sıfır dalga ve en güzeli çevrede en ufak bir betonlaşma yok. Eğer gün boyu burada zaman geçirmek isterseniz piknik için mükkemmel bir yer. Çam ve Sedir ağaçlarının arasındaki bu antik kentte gün boyu doğa ile iç içe kalabilirsiniz. Burada temel ihtiyaçlarınız için wc, duş ve ufak bir büfe bulunuyor. Müze kart da geçerli. Tekirova çevresinde işleyen otobüsler buradan geçiyor, arabayla ulaşım ise çok rahat. Eğer bu bölgeye yakınsanız kaçırmayın!

Gözleme için Geyikbayırı, balık için Şelale

Pazar günleri Antalya’daki birçok kişinin gittiği, şehre 28 km uzaklıkta yer alan ve kaya tırmanışı ile ünlü olan Geyikbayırı. Burası Antalya’nın en yakın yaylası. Pazar günleri çevredeki yörüklerin tezgahlarını kurduğu yerde birbirinden lezzetli ve organik sebze ve meyveler alabilirsiniz. Bunun dışında burada bulunan onlarca Gözleme Evi doğa ile iç içe keyfin bir diğer adresi. Ağaçların arasında, sedirlerde lezzetli gözleme ile çay ya da ayran keyfi sizi bekliyor.

Eğer Antalya’ya aracınız ile gitmişseniz ve çevre gezilerini seviyorsanız Tekirova Mevkii’ndeki Ulupınar Köyü’nde yer alan Şelale Restoran’a gidebilirsiniz. Burası adı gibi minik bir şelale üzerinde oturma gruplarının yer aldığı güzel bir balık restoranı. Alabalık 15 TL civarında. Eğer deniz için Phaselis’e gitmişseniz 13 km daha gidip bu keyifli restoranı tercih edebilirsiniz.

Antalya Yazı & Kış Her Zaman Güzel

Antalya’nın daha çok deniz turizmi için tercih edildiği bilinsede Antalya yerli ve yabancı bir çok kişinin özellikle bahar aylarında  akın ettiği çok güzel bir memleket.Antalya oldukça nemli bir bölge olduğu için bahar ayında kısa kolla yoğun nem ve sıcak henüz bastırmadan gezmenin keyfi bir ayrı. Tabi Saklıkent Kayak Merkezi’ni de untumamak lazım.  Yazın yapılacak en keyifli aktiviteler arasında ise dalış, rafting ve şehir turları var. Tekne turlarının başlangıç noktası Kaleiçi Limanı. Buradan kalkan tekneler 6 saat boyunca Sincap Adası gibi çevredeki en güzel yerleri gezdiriyor. Son olarak turizm denilince akıllara ilk gelen  mis gibi kokan portakal çieçekleri eşliğinde portakal ağaçları  ve palmiyeler ile kaplı şehir Antalya hem yazın hem kışın keşfedilmek için sizleri bekliyor. 

Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz